Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Altın Beyinli Adam

Kategori: Edebiyat Yazar: Kolektif Yayınevi: Timaş Yayınları

Altın Beyinli Adam

  • ISBN: 9789944184076
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 174
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 14 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
'Batı Edebiyatından Seçme Hikayeler'in yer aldığı bu kitapta, Tolstoy'dan Çehov'a ve Cervantes'e birçok tanınmış yazarın birbirinden güzel hikayelerini bulacaksınız.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Altın Beyinli Adam PDF 7.22 MB İndir
Altın Beyinli Adam EPUB 8.07 MB İndir
Altın Beyinli Adam MOBI 6.37 MB İndir
Altın Beyinli Adam ODF 6.80 MB İndir
Altın Beyinli Adam DJVU 8.50 MB İndir
Altın Beyinli Adam RAR 5.52 MB İndir
Altın Beyinli Adam ZIP 5.10 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


gerçekten çok güzel bir kitap .bir defa okumakla yetinmeyeceğiniz bir kitap.tüm kitap kurtlarına tavsiye ederim. çeviriler çok güzel .dünya edebiyatında yer yapmış isimlerin az rastlanır eserlerini okuyacaksınız.


Tam bir klasik, seçme hikayeler mevcut.. kitabı kime verdigimi hatırlamıyorum.. satışa cıksa tekrar alırım..


ELİNİZE ALDIĞINIZDA ZEVKLE OKUYACAĞINIZ BİR KİTAP. BU KİTAP BİR ÇOK ÜNLÜ YAZARIN HİKAYELERİNDEN OLUŞUYOR. BUNLARIN İÇİNDE KİTABA İSMİNİ VEREN ALTIN BEYİNLİ ADAM, BENİM EN ÇOK HOŞUMA GİDEN HİKAYE. YILLAR ÖNCE OKUMUŞ OLMAMA RAĞMEN HALEN DAHA BU HİKAYEDEN BİR ŞEYLERİN AKLIMDA KALMASI, HİKAYENİN ETKİLEYİCİLİĞİNİN BİR KANITI. OKUMANIZI TAVSİYE DİYORUM.


Yaşamın güzelliğinden yaşamanın değerine, bilginin ve sabrın zaferine kadar,insana azim ve kısa da sürse mutluluk veren, insanın düşünce yapısını değiştirebilecek kalitedeki hikayelerden oluşuyor..Herkese tavsiye ederim.


Altın Beyinli Adam Batı Edebiyatı’ndan seçme hikayelerin biraraya toplanmasından oluşmuş akıcı bir eser. Kitaba hikayesi alınan her yazarın ilk hikayesinden önce kısa bir hayat hikayesi verilmiş. Bu da kitaba daha bir değer katmış. Ünlü Fransız yazar Alphonse DAUDET’in kült hikayesi kitaba ismini de veren Altın Beyinli Adam hikayesi ile başlanıyor esere. Daha sonra Tolstoy’dan bir, Mark TWAIN’den üç, Giovanni VERGA’dan bir, Storm’dan bir, Guy de MAUPASSANT’tan üç, Cervantes’ten bir, Schiller’den bir, Anton Pavloviç ÇEHOV’dan dört ve Bourdeux’dan üç hikaye kitaba alınmış. Bu hikayeler içinde en çok öne çıkanlar Mark TWAIN’den Ölüm Piyangosu ile Eskimo Kızının Romanı, Schiller’den Wilhelm Tell, Bordeux’dan Garcia’ya Götürülecek Mektup ve tabii ki Alphonse DAUDET’tan Altın Beyinli Adam. Hoşça vakit geçirmek nedeniyle akıcı bir kitap arayanlar için bulunmaz Hint kumaşı türünden bir eser.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*