Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Anayasal İktisat

Kategori: Ekonomi Yazar: Prof.Dr Coşkun Can Aktan Yayınevi: Iz Yayıncılık

Anayasal İktisat

  • ISBN: 9789753552899
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 320
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 16 x 24 cm
Tanıtım Bülteni
Sorumsuzca harcama yapan, vatandaşın kazandığının neredeyse yarısına vergi yoluyla elkoyarak deyim yerindeyse "yasal hırsızlık" yapan, iki yakasını bir araya getiremediği için sürekli borçlanan ve borç batağında yüzen, sıkıştıkça para basan, israf ve savurganlık aracı olmaktan başka bir işe yaramayan bu DEV yaratığa; yani DEV'let'e artık dur demeliyiz. Büyüyen ve genişleyen DEVlet, sorunların çözümü değil, kaynağıdır. Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için oluşturulmuş olan bu büyük Ejderha, bugün bireyin hak ve özgürlükleri üzerinde ciddi bir tehlikedir. Sadece siyasal özgürlükler için değil, ekonomik hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması için de gereken şey, devleti anayasa ile etkin bir şekilde sınırlandırmaktır. İşte Anayasal İktisat, anayasal demokrasinin gereği olarak devletin ekonomik alandaki güç ve yetkilerinin anayasal normlarla sınırlandırılmasını önermektedir. Eğer bu doymak bilmeyen ejderha tarafından yutulmak istemiyorsak, onu dizginlemek, terbiye etmek, evcilleştirmek ve hukukun kıskacı altına almak için mücadele etmeliyiz. Daha az devlet, daha fazla özgürlük ve refah demektir.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Anayasal İktisat PDF 13.28 MB İndir
Anayasal İktisat EPUB 14.84 MB İndir
Anayasal İktisat MOBI 11.72 MB İndir
Anayasal İktisat ODF 12.50 MB İndir
Anayasal İktisat DJVU 15.63 MB İndir
Anayasal İktisat RAR 10.16 MB İndir
Anayasal İktisat ZIP 9.38 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Kendisi de bir iktisatçı olan yazar 320 sayfalık kitabında özet olarak seçilmiş hükümetlerin ülkeyi kendi programlarına göre yönetemeyeceklerini ve anayasal sınırlamalarla ellerinin kollarının bağlanması gerektiğini vurguluyor. Aksi yönde görüş belirten birçok gazeteci ve siyasetçiye de çatıyor. Kendisiyle mutabık olan tek kişinin Vural Savaş olduğu anlaşılıyor. Yazar bu arada partiler birbirine benzer politikalar üreteceklerse demokrasinin bir işe yaramayacağı ve ülkeyi teknokratlar oligarşisinin yöneteceği hususunu da dikkatlerden kaçırmak istiyor.


maliye öğrencileri için olmazsa olmaz bir kitap


Coşkun Can Aktan’ın diğer kitapları gibi bu kitabıda okunması gereken çok önemli bir kitap.


Konuya aşina olmakla beraber Türkçe’de bu konuyla ilgili farklı bir kitap okumadım. Dolayısıyla karşılaştırma olanağından yoksunum. Ancak Anayasal İktisat ekolünün Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olan yazarın bu eserinin konuyu merak edenleri tatmin edeceğine eminim. Ayrıca kitaptan ziyade Anayasal İktisat’ın kendisi tartışılır, hem de çok… iyi okumalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*