Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Çocuğa Adanmış Konuşmalar

Kategori: Diğer Yazar: Mustafa Ruhi Şirin Yayınevi: Iz Yayıncılık

Çocuğa Adanmış Konuşmalar

  • Yayın Tarihi: 08.10.2015
  • ISBN: 9789753553575
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 248
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Her iyi soru iyi bir cevap olduğu gibi, bazen cevaptan da önemlidir. Yaşadığımız dünyada en çok soru çocukla ilgili sorulduğu halde, neden çocuk sarmalları çoğalıyor? Bunun iki nedeni var: Bir, henüz çocuk alanında cevabı kadar önemli sorular sorulamamıştır. İki, çocuk sarmallarını çözecek yenileyici çocuk düşüncesine ve bakışına sahip değiliz. Bu nedenle, çocuk hakları hayata geçirilemediği gibi, dünyada eşitsizlikler de her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Herkes istediği yerden bakabilir: Dünya çocukları tehlike altındadır. Çocukluk kuşatılmıştır ve insanlığın geleceğine karşı hepimiz sorumluyuz. Çocuğun biricik özne olmasını engelleyen dünya gerçekliğine karşı, en bütünlüklü çözümleme ise, medeniyet ölçekli çocuk paradigmasıdır.
Kitapta, çeyrek yüzyılı çocuk merkezli çalışmalara adamış yazar ile yapılmış 32 konuşma yer alıyor. Soruları kadar cevapları da acıtan bu konuşmaların tek amacı var: İnsanlığın çocuk ödevine yönelmesine katkı sağlamak...
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Çocuğa Adanmış Konuşmalar PDF 10.29 MB İndir
Çocuğa Adanmış Konuşmalar EPUB 11.50 MB İndir
Çocuğa Adanmış Konuşmalar MOBI 9.08 MB İndir
Çocuğa Adanmış Konuşmalar ODF 9.69 MB İndir
Çocuğa Adanmış Konuşmalar DJVU 12.11 MB İndir
Çocuğa Adanmış Konuşmalar RAR 7.87 MB İndir
Çocuğa Adanmış Konuşmalar ZIP 7.27 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Birbirinden kıymetli yazar ve şairlerin çocuk ve çocuk edebiyatı konusundaki tespit ve değerlendirmeleri. Bazı istatistik bilgileri ve rakamsal veriler bugün için güncelliğini kaybetmiş olsa da konu halen güncel ve çok önemli.


Çocuk Edebiyatına dair mükemmel bir eser


Çocuk her zaman güzeldir, her zaman masum ve sade. Onunla ilgili olan yapıtlarda öyle tabiki. Çocuğa adanan her şey gerçekten güzeldir, kitaplarsa en güzeli.


Ülkemizde çocuk edebiyatı denilince Kemalettin Tuğcu ile beraber ilk akla gelen isim olan yazarın Mustafa Kutlu , Beşir Ayvazoğlu , Özcan Ünlü , Mehmet Akif Beki ve daha birçok yazarla çocuk hakları ve edebiyatı üzerine yaptığı sohbetler yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*