Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Toros Canavarı

Kategori: Edebiyat Yazar: Aziz Nesin Yayınevi: Adam Yayıncılık

Toros Canavarı

  • Yayın Tarihi: 30.03.1998
  • ISBN: 9789754181753
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 160
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 14 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Nesin Vakfı'nın yedi yapısı vardır. Bunlardan ikisi işçi evidir; biri Nesin Vakfı'nın yönetmenevidir. Birinin alt katı ahır, üst katı yine işgören evidir. Birinin altı işgören evi, üst katı Aziz Nesin'in evidir. Dört katlı büyük yapı Nesin Vakfı çocuklarının evidir...Aziz Nesin'in 32 dile çevrilmiş kitapları sırasıyla en çok şu dillere çevrilmiştir: İran'da (70), Yunanistan'da (20), Almanya'da (16), Rusya Sovyet Cumhuriyeti'nde (yani Rusça 15), Bulgaristan'da (10) ve daha birçok dillere... Romenceye Aziz Nesin'in 7 kitabı çevrilmiş ve "Biraz Gelir misiniz" adlı oyunu da "Braila Devlet Tiyatrosu'nda oynamıştır...Aziz Nesin, Türkiye'de ve başka ülkelerde yayımlanacak kitaplarının, sahnelenecek oyunlarının, filme alınacak eserlerinin telif haklarıyla, bütün eserlerinin iç ve dış radyo ve televizyonlarda temsil ve yayınlarından elde edilecek telif haklarını tümüyle Nesin Vakfı'na bağışlamıştır...
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Toros Canavarı PDF 6.64 MB İndir
Toros Canavarı EPUB 7.42 MB İndir
Toros Canavarı MOBI 5.86 MB İndir
Toros Canavarı ODF 6.25 MB İndir
Toros Canavarı DJVU 7.81 MB İndir
Toros Canavarı RAR 5.08 MB İndir
Toros Canavarı ZIP 4.69 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (2 Yorum)


Aziz Nesin şehirlere göçün yoğunlaşmasıyla başlayan gece kondulaşma ve kenar mahalle kültürünü kendi düşüncelerini de katarak anlatıyor herkesin tam bizim mahalleye benziyor diyebileceği bir çok dedidodu okuya bilirsiniz. tavsiyem dedi kodu yapmaktan zaman bulursanız Aziz Nesinin dedi kodularını okuyun. saygılarımla.


Toros Canavarı yıllardır değişmeyen mahalle kültürünü ve dedikodularını çok zevkli bir şekilde bizlere taşıyor.Bu güne kadar defalarca basım yapan kitapta herkese pay çıkarılacak noktalar ayrılmış.Yeter ki bizler anlamak ve almak isteyelim.Ayrıca hikayeleri okurken yazarın kadın ve erkek ilişkilerini ne kadar iyi yorumladığına şahit olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*