Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma

Kategori: Tarih Yazar: Server Tanilli Yayınevi: Adam Yayıncılık

Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma

  • Yayın Tarihi: 28.02.2001
  • ISBN: 9789754185041
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 565
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 22 cm
Tanıtım Bülteni
İlkçağ, insanlığın sınıfsız toplumdan sınıflı toplum dönemine geçtikten sonraki ilk ve en uzun çağı. Binlerce yılı kapsıyor. Aslında, dayanılmaz acılarla dolu bir çağ; sınıflı toplumların en korkunç biçimi, "kölelik" var çünkü. Henüz bütün insanların insan olarak da tanınmadığı yüzyıllar. Ama insanoğlu, yazı da içinde olmak üzere, edebiyattan sanata, bilimden felsefeye değin, aklın ve beğeninin ilk büyük fetihlerini de bu çağda yapmış; önlerinde bugün de hayranlık duyup saygıyla eğildiğimiz fetihler bunlar.Bu bakımdan, insanlığın onuru bir çağ bu.Aydınlık, Mısır'dan Batı Asya'ya, Hindistan'dan Çin'e uzanan bir coğrafyada, Doğu'dan gelmiş önce: Tarımı örgütleyip yetkinleştiren, gemi tekniğini ve deniz taşımacılığını bulan, alfabeyi, aritmetikle geometriyi yaratan, astronomide ve tıpta ilk adımları atan doğulular oldu. Bu mirasa eski Yunan'ınki ekleniyor. "Doğu despotizmi"ne karşı "demokratik yönetim"in ilk uygulayıcıları, felsefenin, düşünce ve tartışma özgürlüğünün yaratıcıları Yunanlılar gerçekten. Eski Roma, siyaset ve hukuk yeteneğiyle kendini belli ediyor; bir de, dev bir kültür birikimini geleceğe taşımakla.İlkçağ önemli.Öylesine önemli ki, onu görmeden ve tanımadan öteki çağları anlamak bütünüyle olanaksız.Bu kitap, onun öyküsü işte...
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
Kitapyurdu Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
D&R Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
Idefix Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
BKM Kitap Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
Hepsiburada Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
Nadir Kitap Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
N11 Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
Amazon Türkiye Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma PDF 23.45 MB İndir
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma EPUB 26.21 MB İndir
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma MOBI 20.69 MB İndir
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma ODF 22.07 MB İndir
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma DJVU 27.59 MB İndir
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma RAR 17.93 MB İndir
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası Cilt: 1 İlkçağ: Doğu, Yunan, Roma ZIP 16.55 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Server Tanilli’nin en iyi kitaplarından biridir. İlk çağ dünyasını antikite kavramının içerisinde inceler, İncelerken de hiç bir uygarlığı atlamaz. Ayrıca üsblubu ilede okuması kolay bir kitaptır. Tarihi merak edenlerin, ve öncelikle tarih öğrencilerinin elinde kesinlikle bulundurması gereken bir kitap


Eğer Türkçe yazılmış veya tercüme edilmiş bir kitabın bir türlü anlayamadığınız cümleleri, bölümleri varsa kendinize kabahat bulmayınız; veya yazar’a erdem atfetmeyiniz; sağlıklı bir zihnin anlatamayacağı fikir yoktur; ancak yazar’ın yabancı bir dilde’ki kitaptan aktarmak isteyip de anlayamadığı ve dolayısıyla çeviremediği için kelime kelime çevirdiği, böylece anlaşılmaz hale gelen bir cümle vardır.


Dünya Tarihini çok merak eden biri olarak Sayın Server Tanilli’nin seri halinde yayınladığı kitaplarından bu ilk cildi hemen temin etmiştim. Okudukça anlamakta zorluk çektiği anlatım tarzının aslında benim dikkatimi yoğunlaştıramıyor olmamdan kaynaklandığını düşünmem nedeniyle kitabın yarısına gelmişken tekrar okumaya başladım. Ancak hiç bir şeyin değişmemiş oldupunu görünce ite kaka, zorlayarak kitabı bitirdim ve serinin ikincisini de aldım. İçimde bi umut vardı belki ikinci kitabın anlatımı daha akıcı ve anlaşılır diye. Maalesef yine hayal kırıklığı ile karşılaştım. Üzgünüm Server Hocam ama çalışmanız da bir sürü dil kuralı, yazım ve mantık hatalrı var. Dolayısıyla bazen bir cümlesini idrak edebilmek için defalarca okuyorsunuz. Cümleler çok gerksiz bir şekilde oldukça uzun. Konu üğzerinde daha iyi kitaplar bulunduğundan, ilgililerin bunları araştırmasını ve bu seriden uzak durmalarını tavsiye ederim.


Server hoca bu ! Eğer herhangi bir eserini okuduysanız ne söylemeye çalıştığımı anlarsınız. Konusunda uzman sosyologları ve tarihçileri yanyana toplayın, her türlü şartı sağlayın, böyle bir eseri yazamazlar. Okullarımızda okutulan ve ezbere dayanan, sınav sonrası bir satırı bile aklımızda kalmayan köhne ve saçma tarih-sosyoloji kitaplarını kaldırıp bu 6 cildi koymak lazım. İnsan okurken öğrendiği gibi kolay kolay unutmuyor. Server Tanilli hocam ! Türkiye’nin sizin gibi aydın insanlara ihtiyacı var. Çok yaşayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*