Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt)

Kategori: İslam Yazar: Prof. Dr. Seyyid Kutub Yayınevi: Madve Yayınları

Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt)

  • çevirmen: M. Emin Saraç
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 7706
  • Cilt Tipi: Ciltli
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 19 cm
Tanıtım Bülteni
Kur'an-ı Kerim'in mesajını verme açısından mükemmel bir tefsir olan bu kitaptan, Kur'an'ın nasıl anlaşılacağını ve nasıl yaşanacağını öğreneceksiniz.Kur'an-ı Kerim ile doğrudan doğruya muhatap olacak, vahyin nurlu ikliminden nefas alacak, ilahi kelam ile doyacak; Tevhid inancının ve amelinin mahiyet ve esaslarınız keşfedeceksiniz. Allah Teala'nın kelamıyla doğrudan doğruya muhatap olacak, Rabbimizin huzurunda O'nunla konuşuyormuş gibi vahyin hükümlerini dimağınıza yerleştireceksiniz.İlahi hükümleri eğip bükmedenq maksadını aşan, ilahi iradenin muradından ve hudutlarından taşan zorlama yorumlara gitmeden; salt "Tevhid" ekseni etrafında gerçek tefsirini okuyacak; böyle bir kaynağa sahip olduğunuz için kendinizi bahtiyar hissedeceksiniz. Kur'an ile hemhal olup Kur'an ile yaşamak iç in bu külliyatı mutlaka okuyunuz ve okutunuz. Sahih iman ve salih amel eksenli vahiy kültürünü kazancaksınız!
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
Kitapyurdu Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
D&R Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
Idefix Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
BKM Kitap Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
Hepsiburada Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
Nadir Kitap Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
N11 Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
Amazon Türkiye Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) PDF 319.83 MB İndir
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) EPUB 357.46 MB İndir
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) MOBI 282.20 MB İndir
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) ODF 301.02 MB İndir
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) DJVU 376.27 MB İndir
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) RAR 244.58 MB İndir
Fi Zilali’l Kur’an (16 Cilt) ZIP 225.76 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Şehid Seyyid Kutup’un bu tefsirini okurken aldığım tadı hiçbir tefsirde alamadım. O kadar farklı bir yaklaşımda ele almaktadırki konuyu Kur’An ın gölgesinde yaşamın nasıl olduğunu okurken yaşıyorsunuz bir nebze. Bu böyledir,şu şöyledir deyip kestirip atmadan onların nasıl uygulanabileceği, neler yapılması gerektiği, ne dersler çıkarıldığını bizlere aktarmaktadır. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. En azından bir kez inceleyin. Çok muazzam bir eser. Allah kendisinden razı olsun. Şehadetini kabul etsin.


evvelen seyyit kutubun hocalarından abduh gibi sapık görüşlü biri olduğunu belirtmek isterim.fi zılalil kuran adlı eserinde de sapık fikirlerini tefsirinin her yerine serpmiştir.bunlardan sadece birini kısaca bildirmekte fayda görüyorum:bakara suresinin tefsirine başlarken(her surenin kendine has bir musuki tesiri ve ahengi vardır)diyor.peygamberimiz ise “gına yani musuki kalbde münafıklığı arttırır”buyuruyor.kur’an-ı kerim hiç böyle tesir eder mi?o,musikinin hasıl ettiği zulmetleri temizler.kalbi,ruhu nurlandırır.birgivi vasiyyetnamesi şerhinde buyuruyor ki(…ehl-i sünnet alimlerinin yolundan ayrılmayınız.kur’an-ı kerimi,ezanı,zikri ve duayı teganni ile okuyanları dinlemeyiniz.bunları susturunuz.)ehl-i sünnet alimlerinin piyasada birbirinden değerli bir sürü tefsiri varken bunun alınmasındaki hikmet ne ola..!


Seyyid Kutub asrın alimleri arasında yer almakla beraber ve mücadelesi ile tarihe geçmesine rağmen dikkat edilmesi gereken bir husus var ki;Seyyid Kutub yazmış olduğu bu tefsiri kendi yaşamış olduğu kültür ve dönem itibari ile hep cihad seviyesinde tutmuş ve bu anlayışla yazmıştır. Tefsirin her yanına sinmiş olan savaş ve Allah için cihad tavsiyeleri ve yorumlamalar sanırı Kutub’ un daha çok mücadeleci kesime hitap ettiği gibi bir durumu ortaya çıkarıyor. Her ne kadar ılımlı Müslümanlar da onu severek okusada sanırım ılımlı olmayanlar bir rehber mahiyetinde algılamaktalar. Allah ruhunu şad etsin.


asrın zorluklarıyla boğuşan seyyid kutup yılmamış insanların faydası için çalışmıştır. bunlardan önemli çalışmalarından biriside asrın kuranın ışığında yorumlamasıdır. seyyid kutup bazı yerlerde bulumuş zorluklar çekmiş biridir. islamı yaşayan hayatından ödün vermeyen biridir. kuran tesiri tam günümüze uygun diyebilirim. okunması gereken bir set.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*