Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
İnsanın Özgürlük Arayışı

Kategori: İslam Yazar: Ali Bulaç Yayınevi: Iz Yayıncılık

İnsanın Özgürlük Arayışı

  • ISBN:
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 208
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Bu kitabın konusu modern dünyanın karmaşık toplumsal ilişkileri içinde parçalanmış insanın dramıdır. İnsan kendisini keşfeden güçler tarafından önce ehlileştirildi, ardından hiçbir çıkış yolu olmayan "bu yer"e kapatıldı. Dram, parçalanmış insanın sıkışıp kalmışlığı çevresinde hâlâ sürüp gidiyor. ~Görünürde hiçbir umut yok. Modern bilim, sosyoloji, modern tıp, psikoloji, psikiyatri, ilerleme inancı, gen mühendisliği, ekonomik büyüme, felsefe, sanat ve ateizm... Bunların hiçbiri insanın özgürlük arayışına katkıda bulunmuyor, aksine insanın daha yorgun, daha bitkin düşmesine yol açıyor. Kitap'ta bu kavram ve olguların genel bir sorgulaması yapılmış; insanın bir süreç içinde nasıl "her koridorun sonunda asık suratlı gardiyanların durduğu bir hapishaneye kapatılmışlığı" anlatılmış. ~İnsanın yaşadığı drama eylem ve anlam açısından bakan Camus "Dünya anlamsızdır, insan saçmadır" demişti. Sartre'a göre ise insan "beyhude ve boşuna"dır; bundan dolayı "insan ve özgürlük mümkün değildir". Bu kitabın yazarı ise, insanın özgürlük sorununu farklı bir düzlemde ele alıp insanın ve özgürlüğünün mümkün olduğunu göstermeye çalışıyor.
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
Kitapyurdu İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
D&R İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
Idefix İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
BKM Kitap İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
Hepsiburada İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
Nadir Kitap İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
N11 İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
Amazon Türkiye İnsanın Özgürlük Arayışı Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
İnsanın Özgürlük Arayışı PDF 8.63 MB İndir
İnsanın Özgürlük Arayışı EPUB 9.65 MB İndir
İnsanın Özgürlük Arayışı MOBI 7.62 MB İndir
İnsanın Özgürlük Arayışı ODF 8.13 MB İndir
İnsanın Özgürlük Arayışı DJVU 10.16 MB İndir
İnsanın Özgürlük Arayışı RAR 6.60 MB İndir
İnsanın Özgürlük Arayışı ZIP 6.09 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Özgürlük hakkında bir çok tanım yapılmış ve bu konuda bir çok kitap yazılmıştır.Ali Bulaç’ın bu eseri ise bu alanda yazılan en iyi kitaplardan biri.Kitapta teknoloji üzerinde oldukça fazla duran yazar,teknolojinin, bilindiğinin aksine insanlara mutluluk getirmediği ve onları özgürlükten ziyade bağımlı hale getirdiği üzerinde durmuştur.Teknolojinin insandaki yaratıcı ruhu öldürdüğünü savunan yazar buna karşı sanatı ön plana çıkarmıştır.Fakat sanatta da insani değerler ön plana çıktığından bununda yeterli olmadığını savunmuştur.Yazara göre sonuçta insanı ilahi kudrete götürmeyen hiçbir şeyin değeri yoktur.Bu da bana göre oldukça doğru bir görüştür.


Çok uzun zaman önce tanıştığım, zevkle okuduğum, kaybettiğim ve tekrar satın alıp okuduğum bir kitap. İnsanın ne olduğunu tanımlayan ve bu konuda ufkunuzu açabilecek çok güzel bir eser.


Teknoloji nin insana mutluluktan çok dert ve sıkıntı getirdiğini,ve bu yolla mutluluk arayan insanların nasıl bir bataklığa saplandıklarını ve çıkışın mümkün olduğunu bununda KURAN ve SÜNNET ile olduğunu çok güzel bir şekilde değerlendirilmiştir.Kitap okurları bu kitabı okuduklarında göreceklerki kendisinden habersiz kendisi üzerine ne planlar yapılıyor.Ve böylece sizde birşeyler yapmak zorunda olduğunuzu anlıyorsunuz.saygılar.


Bu kitapta teknolojinin insanın gelişimi üzerindeki etkileri,teknolojinin gelişmesi ile daha özgür olduğumuz hissinin doğruluğu, insanın gerçek özgürlüğünü nasıl bulabileceği,dünyadaki bazı güçlerin insanın özgürlüğünü kendi menfaatleri doğrultusunda nasıl elinden aldığını çok iyi bir açıdan değerlendirilmiş.Bilimin ve gücün nasıl ve kimlerin tekeline geçtiğini,bu güçleri ellerinde tutanların insan ve toplum hayatlarına ne yapmak istediğini çok güzel açıklanmış bu kitapta.Dünyaya bakış açımızı değiştirecek,bizi düşünmeye zorlayacak güzel bir eser.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*